Що таке поліпропілен?

0
2081

поліпропіленПоліпропілен - це термопластичний синтетичний неполярний полімер, що відноситься до класу поліолефінів. Поліпропілен (ПП) [-CH2-CH (CH3) -] n є продуктом полімеризації пропілену C3H6. Його молекулярна структура була визначена італійським хіміком Дж.Натта в 1954 р., який відкрив таким чином найважливіший клас стереорегулярних полімерів. При цьому метильні бічні групи CH3 в ланцюгах поліпропілену можуть розташовуватися як регулярно, так і довільно. Саме просторове розташування бічних груп (CH3-) по відношенню до головного ланцюга в молекулах поліпропілену має для властивостей даного полімеру вирішальне значення, обумовлюючи унікальність його хіміко-фізичних властивостей. До речі, в РФ придбати поліпропілен ви можете на сайті proplast.ru.

поліпропіленУ промислових масштабах поліпропілен отримують за допомогою полімеризації пропілену C3H6 з використанням металоцінових каталізаторів або каталізаторів Циглєра-Ната. Необхідними умовами для здійснення полімеризації є наявність тиску не менше 10 атм. і температури до 80 ° C. Метод виробництва поліпропілену із застосуванням каталізатора Циглєра-Ната був розроблений в 1957 році, завдяки чому став можливим промисловий випуск поліпропілену, що складається головним чином з макромолекул ізотактичної структури. Крім ізотактичного, існують атактичний і синдіотактичний поліпропілени. Однак основна і найбільш важливий різновид - це поліпропілен, який має ізотактичну молекулярну структуру, яка відрізняється високою твердістю, міцністю, теплостійкістю і значним ступенем кристалічності.

поліпропіленПоліпропілен, володіючи підвищеною стійкістю до дії лугів, кислот, розчинів солей й інших неорганічних агресивних середовищ, не розчиняється у органічних рідинах при кімнатній температурі. При підвищеній температурі ж він набухає і розчиняється в бензолі, чотирихлористому вуглеці, ефірі і деяких інших розчинниках. Відрізняючись низьким ступенем вологопоглинання, поліпропілен має хороші електроізоляційні властивості в досить широкому температурному діапазоні.

Поліпропілен є легким кристалізуючимся матеріалом, який може проводитися у вигляді гранул, як забарвлених, так і незабарвлених. Фарбування здійснюють з використанням пігментів або органічних барвників. Розрізняють такі основні види поліпропілену, як гомополімери, або власне ізотактичний поліпропілен, зшитий поліпропілен (PP-X, PP-XMOD), металоціновий поліпропілен (mPP), блок-сополімер з етиленом, або сополімер, а також статистичний сополімер (random copolymer).

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 201)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ