Східниця: на перетині часів

0
1793

східницяЩо ви знаєте про Східницю? Швидше за все, ви про неї ніколи не чули. Більшості з тих, хто про нього чув, відомо те, що це невелике курортне містечко знаходиться в районі Трускавця і більше нічого.

Східниця - місце, де сходяться шляхи. Зараз вона стоїть осторонь від перетину головних доріг. Але раніше все було інакше. До речі, якщо ви вирішили відпочити в Східниці, то дізнатися більш детально про готелі та санаторії ви можете на сайті: http://ukrwesttour.com.ua/shidnitsya/.

Історія поселення досить довга

Колись тут знаходилося селище Золота Баня (зараз так називається одна з центральних вулиць, з якої видно велику церкву з позолоченими куполами - по укр. "Банями"). У XIII столітті селище було повністю зруйноване татарами, місцевого населення майже не залишилося, і в долину стали сходитися люди з різних земель. Звідси і нова назва - Східниця.

Це зараз тут - майже край цивілізації. А раніше зовсім недалеко в гори йшла вузькоколійна дорога, біля села Майдан можна побачити кам'яні опори, що залишилися від колишніх залізничних мостів.

Край був знаменитий не тільки багатими лісами і рибними озерами - тут добували нафту. Спершу просто відрами черпали з викопаних ям. В даний час в долині можна побачити "нафтокачалки" - як занедбані, так і цілком робочі.

Сьогодення

східницяУ наші дні Східниця все більше набуває популярності як бальнеологічний курорт. Все впевненіше вона конкурує з Трускавцем за кількістю і якістю цілющих джерел. Зустрічаються джерела "облагороджені" - з навісами, кранами, що знаходяться в центрі селища або поруч з великими санаторіями. Вони збирають часом чималі черги.
       
Набагато приємніше пити воду з джерел, що загублені в лісі і які можна знайти лише за находженою стежкою та табличкою. Саме тут є відчуття того, що сама природа ділиться з людьми своєю цілющою силою, що береш воду від землі, а не з банального краника.

Взагалі Східниця - це по-справжньому європейське місто, якому характерні чистота, хороші дороги, доброзичливість місцевих жителів і їх любов до місця, де вони живуть.
       
Може скластися враження, що Східниця настільки мала, що її нескладно обійти за день. Вулиці огинають пагорби, на які так хочеться піднятися. Багато доріг, що йдуть уздовж приватних будинків, впираються в чиїсь ворота, і доводиться повертатися назад.
       
Комусь Східниця може здатися нудним містечком, в якому немає ніяких розваг. І правда, клубів і дискотек тут немає. Та й любителькам променаду, бажаючим "вигуляти" вечірні наряди, тут робити нема чого. Але якщо ви втомилися від суєти, і хочете не стільки показати себе, скільки подивитися по сторонах, помічаючи дрібниці майже екзотичного для нашого життя карпатського містечка, насолоджуючись природою, яка тут буквально на кожному кроці відкриває все нові чудеса - тоді ласкаво просимо в Східницю, а коли приїдете, то не забудь кинути монетку в річку, адже вам обов'язково захочеться повернутися.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 155)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ