Тату - історія появи

Мир переводов : Искусство
, 11:50
0
2469

татуПрактика прикрашати своє тіло - є одний із самих давніх способів вираження людських творчих здібностей. Звичайно, татуюванням людство захоплюється чи не з часу своєї появи на Землі. Часто в різні періоди існування цивілізації тату було способом уберегтися від злих духів і відзнакою, запорукою повернення додому з далеких мандрів і свідченням прилучення до кола обраних.

Ймовірно, перші татуювання з'явилися в епоху палеоліту, точніше, близько 60 тисяч років тому. Татуювання, що збереглися не у вигляді непрямих письмових свідчень, а безпосередньо на шкірі муміфікованих тіл, значно молодші (їм близько 6 тисяч років), відомо, що мистецтво прикраси тіла з їх допомогою існувало вже за часів первіснообщинного ладу.

Географія виникнення стародавнього татуювання досить обширна:

  • Європа і Азія;
  • Австралія і Океанія;
  • Північна і Південна Америка.

Можливо, у цих місцевостях мистецтво татуажу зародилося абсолютно незалежно одне від одного.

ІСТОРІЯ ТАТУЮВАННЯ

Часто проглядається така різниця: для білої шкіри більш характерне татуювання орнаментами, знаками і кольорами, для темної - скарифікація (від англ. to scare - робити шрами). Крім того в останньому випадку надрізи на обличчі й тілі створюють рельєф, який перетворюється в декоративний елемент. Найчастіше рельєф підкреслювали фарбою, що наносили на рани. Полінезійські та індонезійські аборигени зберегли найдавнішу практику татуювання, передаючи її з покоління в покоління.

Це доводить, що татуювання обумовлене ​​ще й генетично, і соціально. Однак, воно служить не лише прикрасою, але й знаком тотема, роду і племені, означає соціальну приналежність свого власника. Тому в великій пошані були родові знаки - послання мудрості і магії від духів предків, які дійшли з глибини століть. Крім того, тату наділяється певною магічною силою. Є татуювання, які свідчать про особливі події в житті, особливих навичках і уміннях. Татуювання починають наносити в десять-одинадцять років, щоб до початку дорослого життя дитина отримала заступництво вищих сил.

Завершення тату - це завершення формування особистості, що може відкладатися на довгі роки. Так, полінезійці поступово покривають своє тіло візерунки наче одягом, з яких можна дізнатися про багатство, походження, успіх їх володара. Це свого роду паспорт - індивідуальний і постійний, що не можна втратити або підмінити. Останні татуювання, які з'являюся на тілі людини після її смерті, служили провідниками в потойбічний світ.

Весь цей колорит дійшов і до наших днів, зберігши всі традиції і секрети.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 199)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ