Чого ми не знаємо про кішок?

Мир переводов : Природа
, 18:35
0
2543

котиОскільки кішки вже на протязі багатьох століть живуть поруч з людьми, ми вважаємо, що знаємо про них абсолютно все. Однак про деякі речі, що стосуються цих тварин, ми просто навіть і не здогадуємося. Крім того, у нас є маса помилок з приводу «вусатих і хвостатих». Що ж нам не завадить знати про кішок?

«Котятників» відрізняються від «собачників» за характером

Це показало недавнє дослідження психологів з Університету Керолл на чолі з професором Деніз Гуастелло. Вчені опитали 600 студентів, які в процесі дослідження ідентифікували себе як «собачників» або «котятників». Також їх попросили обґрунтувати свій вибір і пройти особистісний тест.

60% оголосили, що більше люблять собак, 11 % назвалися любителями кішок, а решта заявили, що їм подобаються і ті, і інші, або вони взагалі не люблять тварин.

При цьому "собачники" виявилися людьми більш комунікабельними і більш схильними слідувати правилам, а "котятники" - нонконформістами, які люблять відстоювати свою позицію і менш схильні слідувати шаблонами. Крім того, останні мали більш чутливу натуру, ніж перші, і в цілому демонстрували більш високий рівень інтелекту.

Втім, швидше за все, люди вибирають домашніх вихованців у відповідності зі своїми особистісними особливостями, вважає професор Гуастелло. «Адже якщо людина заводить собаку, то вона підсвідомо готова виходити з нею на вулицю і спілкуватися з іншими людьми. А якщо ви замкнута або чутлива натура і вважаєте за краще сидіти вдома з книгою, то ви заведете кішку, адже її не потрібно вигулювати».

Кішки можуть жити «подвійний» життям

Вчені з університету Джорджії з'ясували, що коти можуть постійно їсти не лише в своєму, а й в чужому домі, або час від часу навіть залишатися там ночувати. Буває, що кішку просто підгодовують. Але трапляється і так, що і ті, і інші господарі переконані, що вони у кішки - єдині. Як визначити таких «зрадників»? Дуже просто - якщо кішка довго пропадає, регулярно не приходить додому ночувати, а коли з'являється, зовсім не виглядає виснаженою або недоглянутою, то не виключено, що вона завела собі ще одних господарів. Тому надіти на вихованця нашийник з адресою та іншими координатами власників не буде зайвим. Нехай бачать, що кішка належить саме вам, а не комусь іншому! Хоча раптом виявити на тварині, яку ви вважали своєю, нашийник з чужими даними, теж досить неприємно...

Кішки легко впізнають голоси своїх господарів

Вчені Токійського університету давали кішкам прослухати аудіозаписи з голосами різних людей. Коли тварини чули голос свого господаря, вони обов'язково реагували посмикування вух або повертанням голови, тоді як голоси незнайомців не викликали у них ніякої реакції. При цьому, чуючи хазяйський голос, але не бачачи реальної людини, кішки починали турбуватися, про що свідчило розширення зіниць їх очей.

В такому випадку, чому кішки часом вдають, що не чують, коли їх кличуть, і продовжують залишатися на місці? Всьому виною інстинкти. Так, їм властиво не показувати емоції, зокрема, приховувати нездужання: в дикій природі хворі тварини частіше піддаються нападам хижаків, оскільки виглядають вразливими. Загалом, ображатися на диваків не варто: це всього лише частина їх стратегії виживання, стверджують фахівці.

Кішки позитивно впливають на здоров'я своїх власників

Це недавно з'ясували вчені з Единбурга. У масштабному дослідженні взяли участь більше 10,000 добровольців у віці від 40 до 85 років. Виявилося, що у «котятників» в середньому на 18 - 20 % нижче ризик інфарктів та інсультів, ніж у тих, хто взагалі не тримає тварин у себе вдома. Також вони на 10 % рідше страждають серйозними серцево-судинними хворобами, ніж «собачники». Хоча останні, здавалося б, більше бувають на свіжому повітрі, вигулюючи своїх вихованців...

Була виявлена ​​і ще одна закономірність, яку важко пояснити: тривалість життя чоловіків, які тримають кішок, в середньому більше, ніж у інших представників сильної статі! Серед британців, що дожили до 85 років, 70 % виявилися "котятниками".

Ніякої особливої ​​містики тут немає. За словами лікаря-кардіолога Тамари Огієвой, при доторканні вихованця може знижуватися артеріальний тиск. Відбувається це завдяки статичній електриці, що виробляється при контакті людського тіла з шерстю кішки. Але вона також виробляється і при контакті з будь-якою покритою шерстю твариною, а ось кішки володіють ще однією унікальною лікувальною властивістю. Справа в тому, що котяче муркотіння породжує коливання частотою від 20 до 50 Гц, які впливають на центр задоволення в людському мозку і підвищують виділення серотоніну - так званого «гормону щастя». А це сприяє «приведенню в гармонію» всього організму.

Кішкам не подобається погладжування

В ході недавнього дослідження, проведеного британською організацією по захисту кішок «Cats Protection's» для документальної телепередачі BBC «Cat Watch - 2014», власникам кішок задавали питання про те, яким чином ті піклуються про своїх вихованців і які способи догляду за ними вважають найбільш правильними. З'ясувалося, що більше половини респондентів були впевнені в тому, що погладжування кішки - це найкращий спосіб зняти у неї стресу. Тим часом, подібна ласка зовсім не доставляє ссавцям задоволення, а викликає якщо не біль, то стрес і занепокоєння.

«Насправді утримування і довге погладжування шкідливе для деяких кішок, - констатує керівник дослідження Нікі Треворроу. - Вони не маленькі пухнасті люди, щоб заспокоювати їх обіймами і ласками. Все, що їм потрібно - це простір і свобода».

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 198)

Комментарии:

ВВЕРХ