Що таке ортопантомограма

0
3515

ОртопантомограмаОртопантомограма - це панорамний знімок зубів (2D), який показує повну панораму зубних рядів на одному знімку, в розгорнутому вигляді. За панорамному знімку зубів будь-який лікар-стоматолог зможе дізнатися про Ваші зуби у багато разів більше, ніж ви самі зможете розповісти по своїх відчуттях і здогадах. По цифровому орто знімку зубів буде видно не тільки наявність і розташування всіх зубів, а й такі дрібниці, як: наскільки добре пульпіровані зуби, нахил осі зубів, висота коронкової частини зубів, наявність або відсутність зубних патологій.
Знімки на плівці і на папері не роблять, так, як на цих носіях неможливо побачити повну картину стану зубів, роблять тільки Комп'ютерні знімки, тому що тільки вони можуть дати всю інформацію про стан порожнини рота. Детальніше про ортопантомограму читайте на тут: http://imperial-dent.ru/diagnostika/117-ortopantomogramma-panoramnyj-snimok-polosti-rta.html

При збільшенні комп'ютерного знімка можна дізнатися про існування:

  • кіст і гранульом,
  • ускладнень попереднього лікування,
  • прохідність каналів зубів,
  • чи достатній обсяг наявний кістки щелепи для установки імпланта,
  • і безліч інших дрібних деталей, видних тільки оці професіонала.

Ортопантомограма (ОПТГ) має величезне значення в сучасній стоматології, адже майже всі види лікування і тим більше імплантацію і протезування зубів, не можна навіть починати без проведення цього методу цифрового діагностичної рентгенографії.
Навіщо робити панорамний знімок щелепи

За інтраоральної рентгенографії зубів (ОПТГ), лікаря зручно визначити в цілому стан зубів, приховування зміни в кістковій тканині, носові пазухи, наявність паталогии в ясенних кишенях. Орто- пантомограмма зубів (надчітке об'ємне зображення) дає уявлення про вогнища запалень, наприклад, у вигляді кісти або кістогранулем. Деякі запальні процеси протікають в недосяжних оці областях, локалізуються в періодонті і не піддаються діагностиці візуальним оглядом .

Наприклад, лікарю- імплантолог стало набагато легше визначити обсяг кісткової тканини в області установки імплантату, так як ортопантомограммний знімок зубів можна обертати і розглядати під різними кутами.

Знімок ваших зубів зберігається в пам'яті комп'ютерного ортопантотомографа і дозволяє спеціалісту отримати будь-який перетин зони інтересу і будь-яку проекцію зубів.

На сьогоднішній день з'явилася можливість достовірної оцінки складних ситуацій порожнини рота, наприклад, при лікуванні додаткових кореневих каналів в багатокореневих зубах, диференціації щілиновидних звужень каналів від їх окремого розташування.

Унікальні діагностичні можливості цього променевого рентгенологічного апарату, можуть бути успішно використані практично при будь-якому виді лікування зубів (терапевтичному, ортопедичному, хірургічному та ін.)

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 176)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ